Carpe Diem | Hakkımızda
22592
page-template-default,page,page-id-22592,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.7.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 
Hakkımızda

Carpe Diem Psikolojik Hizmetler Merkezi; psikolojik hizmet almak isteyen kişi ve kurumlara ve psikoloji alanında çalışan uzman ve öğrencilere yaşam kalitelerini arttırmak için, danışmanlık ve eğitim merkezi olmak amacıyla kurulmuştur.Yaşam kalitesi, kişinin içinde yaşadığı sosyokültürel ortamda kendi sağlığını öznel olarak algılayışını tanımlamaktadır. Yaşam kalitesi çok boyutlu bir kavramdır. Uyku, iştah, yorgunluk, kişinin sağlık-hastalık algısı gibi günlük yaşam etkinliklerinde yeterlilik, yaşamdan doyum alma, beden imajıyla uyumlu olma, sosyal etkinliklere katılma, kişiler arası ilişkilerden memnuniyet, geleceğe güvenle bakabilme bu boyutlardan bazılarıdır.

 

Zaman zaman her birimizin yaşam kalitesinin bir boyutunda düşme olabilmekte ve öyle anlarda karşılaşılan zorluklarla başa çıkma çok daha zor olabilmektedir. Carpe Diem’in amacı psikolojik hizmet almak isteyen kişiler ve kurumlara, yaşanılan zorlukları tespit etmede ve bu zorluklarla başa çıkmada psikoterapi yaklaşımlarıyla destek olmaktır.

 

Psikoterapi teknikleri aracılığıyla sunulan psikolojik destek, kişilerin sağlıklı, uyumlu ve verimli yönlerini harekete geçirmeyi, kişinin yaşamdan doyum almasını, iyilik halini korumasını, ilişkilerini verimli yaşayabilmesini, kendisinin üretici ve yaratıcı yönlerini keşfedip istekleri doğrultusunda kullanabilmesini sağlamaktadır. Bu amaçlar, psikolojinin bilimsel bilgi birikimiyle, psikoterapi kuram ve ilkeleri temelinde, etik ilkeler doğrultusunda gerçekleştirilir. Carpe Diem Psikolojik Hizmetler Merkezi’nin kurucusu Uzm.Klinik Psikolog Nalan Pulat Gölcüklü’dür.